Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri

Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri

Bite Bilişim Teknolojileri olarak, yangın algılama sisteme bakış açımız ve çalışmalarımız her zaman daha detaycı ve özenli olmuştur. Keşif, projelendirme, proje revizyonları, yönetmeliklere ve sistemin gerekliliğine göre malzeme ve konumlandırma ve ayrıca fiyatlandırma konusunda, maksimum güvenlik minimum maliyet göz önüne alınarak çalışılmaktadır.

Yangın Algılama Sistemi, bir ortamdaki yangın tehlikesine karşı konumlandırılmış olan duman, ısı ve kombine (duman ve ısı) vb dedektörleri sayesinde algılama yaparak ortamdaki insanları olabildiğince hızlı bir şekilde uyarmayı amaçlar. Bu sayede can ve mal kaybının büyük ölçüde önüne geçilmiş olur. Yangın algılama ve ihbar sistemi LifeSafe elektronik  güvenlik sistemidir.

Bite Bilişim Teknolojileri A.Ş ‘nin  sunduğu Yangın Algılama Çözümleri;

  • Projelendirme ve özel sipariş durumlarında, EN 54 yönetmeliğine uygun ve sertifikasyonlu ürünler ve çözümler ile en geniş ürün yelpazesini doğru şekilde konumlandırır ve kullanılmasını sağlar.
  • Cihazların hassasiyeti ve olay senaryosu yazıldığı için yangın durumunun ortaya çıkması veya çıkmadan önceki durumlar algılanır ve öncesinde bilgi verilir.
  • Yangın algılama ve alarm sistemine ait entegrasyon ve grafik izleme yazılımları kullanılarak, biden fazla lokasyondaki diğer paneller ile haberleşmesi ve projede bulunan mekanik sistemlerin izleme ve kontrolleri, yangın anında tahliye ve bilgilendirme için Seslendirme ve Acil Anons sistemlerinin entegrasyonu , Geçiş Kontrol sistemleri ve Turnikelerin yangın anında binada bulunan insanların tahliye edilmesi için gereken entegrasyon vb. senaryolar yönetilebilmektedir.
  • Kullanılan ve projelendirilen cihazların montaj kolaylığı, arıza ve bakımın en aza indirgenmesi gibi durumlar son kullanıcı yararına sağlanmaktadır.
  • Yangın algılama sistemlerine ait elemanların ve cihazların yapılandırılması, dedektör ve sensörlerin anlık bilgilerinin ve kirlilik düzey bilgilerinin alınabilmesi gibi kolaylıklar sağlanmaktadır.
    • Akıllı adresli yangın algılama sistmelerinin yanı sıra, konvansiyonel yangın sistemlerinde de çeşitli çözümler sağlanabilmektedir.
Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri